Práce lékárníka je krásná, ale také náročná zodpovědná a samozřejmě vyžaduje patřičné vzdělání. V běžně koncipované lékárně však farmaceut bohužel musí vykonávat i řadu nezáživných činností, které ho zbytečně zdržují od jeho hlavního poslání „poskytovat odborné poradenství“.

Naštěstí v dnešní době již existuje řešení:

Představujeme Vám plně funkční koncept moderní lékárny 21.století

Srdcem moderní automatizované lékárny je robot, který se stará o optimalizované uskladnění léků a léčivých přípravků. Ve spolupráci s lékárenským softwarem hlídá expiraci, validitu i skladové množství a zajistí také na pokyn lékárníka výdej patřičného počtu balení až k jeho rukám. Úkolem robota v lékárně není Vás nahradit, ale sloužit Vám, pomáhat a šetřit Váš drahocenný čas.

„Jen“ robotem to ale končit nemusí
Na robota lze napojit další spolupracující periferie, které nabídnou maximální pohodlí pro klienty i personál lékárny. Využít lze například velkoplošné obrazovky Vmotion pro OTC a k propagaci sezónních či akčních produktů.

Srdce lékárny, k dispozici v různých provedeních a rozměrově modifikovatelný.

Interaktivní a vizuální podpora pro konzultace a prodej. Poutavý způsob zobrazování speciálních nabídek, reklamy na produkty a nabídky služeb.

Automatický výdej objednaných a předplacených léků ve vaší lékárně.

Inovativní obrazovky pro poskytnutí informací a  emocionálních pobídek k nákupu. K prezentaci produktů, nabídek a služeb lze použít obrázky i videa.
Díky virtuální prezentaci nehrozí krádež jako u fyzicky vystaveného zboží a snižují se také kapitálové závazky.

Umožňuje rychlé, pohodlné, hygienické odbavení formou bezhotovostního platebního procesu. Napomáhá minimalizaci front u prodejních pultů (tár), čímž se zvyšuje spokojenost zákazníků. Vhodné řešení pro platby za léky na předpis po konzultaci u prodejního pultu a za výrobky OTC

Řešení pro správu digitálního skladu pro Vaše produkty OTC nabízí automatickou správu opakovaných objednávek a ochranu proti krádeži formou zvukového signálu.

Automatizovaný výdej objednaných a předem uhrazených léků mimo Vaši lékárnu. Umožňuje zákazníkům odběr i mimo pracovní dobu lékárny.

Speciální velkoplošné obrazovky s vysokým jasem zajišťujícím dobrou viditelnost i při denním světle. Umísťují se do výloh, kde díky měnícímu se atraktivnímu obsahu přitahují pozornost kolemjdoucích potenciálních zákazníků. 

K zamezení nechtěným finančním ztrátám v důsledku krádeží OTC produktů.

Získejte nemalý „bonusový čas“ pro sebe a své zákazníky robotizací procesu uskladnění a výdeje léků.

Pohled dovnitř robota

Nechte robota ať Vám pomáhá

Nezdržujte se nudnými rutinními činnostmi, jako je vkládání či vybírání lékových krabiček do a z regálů, ani jejich vyhledáváním, evidencí a kontrolou expirace. S tím vším ROBOT ve Vaší lékárně dokáže pomoci. A Vy můžete plně uplatnit svoji odbornost, poskytovat Vašim zákazníkům potřebné informace, rady a doporučení.

Lékárenský robot nenahrazuje lékárníka

Není cílem, aby robot v lékárně nahradil lékárníka. Celá technologie je společností BD ROWA naopak konstruována a vyvíjena pro spolupráci člověka a stroje. Kdy stroj „robot v lékárně“ zastává nutné ale nudné každodenní činnosti, zatímco personál lékárny vytváří příjemné erudované a komunikační  prostředí pro zákazníky. Lidský kontakt mezi zákazníkem a personálem lékárny je velmi důležitý a nenahraditelný.

Některé z mnoha výhod automatizace lékárny

Optimalizace procesů

Snadné vychystávání receptů a objednávek, automatické řízení skladu a s tím související zlepšená kontrola zásob na základě průběžné inventarizace a vysoká bezpečnost procesů zvyšují kvalitu vašich služeb a úroveň spokojenosti zákazníků.

Efektivnější využití místa

Robot dokáže uskladnit léčiva efektivněji a na výrazně menším prostoru v porovnání s běžným regálovým skladem. Získaný prostor lze využít například ke zvětšení oficíny, rozšíření výstavních ploch a sortimentu volného prodeje, nebo k rozšíření služeb pro zákazníky.

Vyšší spokojenost

Robot umožní rychlejší odbavení klientů ve špičkách, což zpravidla vede k jejich větší spokojenosti. Zároveň je díky tomu vytvořen prostor pro zvýšení celkového počtu odbavených klientů a zvýšení obratu. Z lékárny bez fronty není důvod odcházet do jiné.

Varianty provedení

Lékárenský robot BD Rowa Smart

BD Rowa™ Smart

Produktová řada BD Rowa™ Smart umožňuje rychlý vstup do automatizace za atraktivní cenu a s krátkými dodacími lhůtami. Jedná se o základní sériově vyráběné provedení s pevně danými rozměrovými variantami

BD Rowa™ Vmax

Automatizace na míru: BD Rowa™ Vmax je vysoce flexibilní řešení automatizace lékárny. Umůžňuje rozměrové přizpůsobení danému prostoru, různá designová provedení a komplexní možnosti rozšíření.

EasyLoad - automatizovaný nakládací systém pro lékárenské roboty BD Rowa

BD Rowa™ EasyLoad

Systém pro automatické zakládání léků do výdejních automatů „lékárenských robotů“ BD Rowa™ Smart a Vmax. Vstup pouhým stisknutím tlačítka. K dispozici jako externí nebo integrované řešení včetně rozpoznání data expirace.

Video - BD Rowa Vmax 160